ŻYCIE DIGITAL NOMAD ORAZ ŻYCIE Z NOMADEM

ŻYCIE DIGITAL NOMAD ORAZ ŻYCIE Z NOMADEM


Kim jest digital nomad i kto może tak żyć ?

Praca zdalna, podróżowanie po całym świecie, poznawanie nowych ludzi, kultury, ale również brak stałego miejsca, konieczność pracy czasem w mało sprzyjających miejscach czy też rozłąka z rodzina i najbliższymi. 

Czy to sposób na życie dla każdego? Oczywiście, że nie! Wymaga bardzo dużej samodyscypliny - łatwo się zapomnieć jak się jest w magicznym miejscu, że masz do wykonania prace. Lepiej nie być przywiązanym do zbyt wielu rzeczy, bo najlepiej podróżuje się z małym bagażem , a najlepiej z podręcznym ;) No i na koniec - trzeba umieć podróżować w pojedynkę, bowiem owszem możesz poznać nowych ludzi na swojej drodze, ale to gdzie pojedziesz i co będziesz robić zależy tylko od Ciebie.

Życie z digital nomadem, kiedy Ty jesteś na etacie

 

Pierwszą osobą, która wiodła życie digital nomad był mój narzeczony Tom. Poznaliśmy się w Stambule, gdzie pracowałam o on przyjechał odwiedzić swoją znajomą z Turcji, która wcześniej poznał w Tokyo i która pracowała zdalnie i poniekąd zaraziła go tym pomysłem. Tom tak naprawdę był dopiero na początku swojej przygody podróżowania i pracy z różnych stron świata - kiedy poznaliśmy się odwiedził Australię, Nowa Zelandię , Hong Kong, a po Turcji planował zwiedzać wzdłuż i wszerz Europę ( na jego liście nie było tylko znanych turystycznych stolic, a raczej zakątki Chorwacji, Słowenii, Czarnogóry, Grecji Niemiec i inne ciekawe miejsca). Życie w związku na odległość nie jest łatwe i na pewno nie polecam go nikomu na dłuższą metę ! Owszem spotykaliśmy się na długie weekendy w Rzymie, Paryżu, Barcelonie, Budapeszcie itd. No ale czasem marzysz o tym aby w tygodniu zrobić wspólnie kolacje, położyć się na kanapie i obejrzeć jakiś film;) 

Na to musieliśmy trochę poczekać ... 

Czy życie jako digital nomad po ślubie jest możliwe ?

Pomimo tego, że wiele się w naszym życiu zmieniło, planujemy ślub, ja rozwijam markę Olivia Plum, to jednak „życie w drodze” ciągnie :) dlatego też mamy nadzieję, że w pewnym stopniu uda nam się prowadzić życie na własnych warunkach dzieląc życie pomiędzy Polskę , Stany a różnie miejsca które są na naszej liście. Czego sobie oczywiście życzymy i mamy nadzieję, że będziecie nam kibicować! 

Czytaj dalej

BOLIWIA - ŻYCIE I PODRÓŻE

Bali travels

STAMBUŁ - CO WARTO ZOBACZYĆ I ZROBIĆ

Komentarze