5 KROKÓW DO PIĘKNEJ SKÓRY

5 KROKÓW DO PIĘKNEJ SKÓRY

Jak walczyć z biegiem lat i zniwelować niechciane problemy na naszej twarzy? Kilka kroków, abyś każdego dnia wyglądała przepięknie i tak samo się czuła!

 

Na nowy rok czyli lepszy początek. Pora na #slowlife & #slowbeauty!

 

Krok 1) Oczyszczaj skórę dwuetapowo 

 

Pamiętaj, że tylko czysta skóra, to zdrowa skóra. Prawidłowe oczyszczanie powinno składać się z olejku oraz produktu na bazie wody (pianki, żelu, syndetu, mleczka czy naturalnego mydła) - tylko taki zestaw pozbędzie się parabenów, silikonów czy ciężkich tłuszczowych substancji, zawartych w podkładach czy tłustych kremach, dzięki czemu uchronisz się przed pojawieniem się wykwitów skórnych!

 

 

 

Krok 2) Nie zapominaj o porannym oczyszczaniu twarzy

 

Tak, tak, tak, to niesamowicie ważny punkt! Dlaczego jest aż tak istotny, skoro przecież podczas snu nie nakładamy na siebie makijażu, smog czy inne spaliny zostają za naszym oknem a my same kładziemy się odpowiednio wypielęgnowane? Już tłumaczę!

Pierwsza sprawa, to pot, który naturalnie wydzielany jest przez nasze gruczoły przez te kilka godzin, poza tym, że zatyka nasze pory, stanowi wspaniałe środowisko życia dla bakterii, m.in.
Propionibacterium acnes - wywołujących trądzik pospolity!

W trakcie snu, nasza skóra przechodzi także przez procesy złuszczania, co oznacza, że obumarłe komórki naszego naskórka krążą nie tylko w  powietrzu a opadają na pościel i twarz. A kurz? To nic innego jak połączenie naszych złuszczonych, martwych komórek z pyłkami roślin, roztoczami, ziemią czy części włosów! To właśnie dlatego tak głośno mówi się o częstej zmianie pościeli, jednorazowych ręcznikach do twarzy. Jeśli masz problem z nawracającymi problemami ze skórą, zwróć szczególną uwagę na powyższe punkty.

 

 

Krok 3) Złuszczaj twarz odpowiednim peelingiem

 

To jeden z najbardziej wielofunkcyjnych kroków!

 

Nie tylko odblokowuje, zaczopowane przez obumarłe komórki naskórka, pory ale także poprawia cyrkulację krwi, przygotowując skórę do dalszej pielęgnacji - zapewniając jej lepszą wchłanialność preparatów! Jaki peeling wybrać?

 

   - Peelingi enzymatyczne - to idealne rozwiązanie dla cer wrażliwych, delikatnych i objętych trądzikiem ropowiczym. Pozostawione na około 15- 20 minut enzymy, zapewniają gładkość skóry bez podrażnień oraz rozprzestrzeniania się stanów zapalnych po reszcie twarzy.

 

  - Peelingi gommage - występują w postaci żelu lub maski zawierającej drobinki ścierne. Nakładamy go na skórę twarzy, odczekujemy do lekkiego zaschnięcia (około 10-15 minut) a następnie masując twarz okrągłymi ruchami - rollujemy produkt i ścieramy kosmetyk wraz z obumarłymi komórkami naskórka. :) Resztki domywamy letnią wodą. Wymaga czasu ale poza złuszczaniem przepięknie wyrównuje koloryt skóry i działa anti aging!

 

   - Peelingi ziarniste - dzięki drobinkom ściernym w postaci zmielonych ziaren, soli lub cukry zapewniają największy poziom złuszczenia w stosunku do wyżej wymienionych kosmetyków. Peelingi te sprawdzą się więc przy cerze normalnej, mieszanej i tłustej, bez skłonności do podrażnień, gdyż zbyt duża lub zbyt ostra drobinka może w łatwy sposób podrażnić skórę.

 



Odpowiednie dobrane peelingi chemiczne, wykorzystywane są również w kosmetologii do redukcji przebarwień, blizn czy rozstępów ale pod żadnym pozorem nie stosujcie ich w domu samodzielnie - w łatwy sposób mogą spowodować oparzenie skóry (dosłownie!).

 

 

Krok 4) Pamiętaj o nawilżeniu i masażu twarzy!

 

 

 

Kiedy już odpowiednio oczyścisz, złuścisz i stonizujesz skórę, nawilż ją odpowiednimi preparatami - na rynku kosmetycznym jest ich na prawdę wiele - esencje, emulsje, lotiony, sera, kremy... Myślę, że możliwości w tej kwestii są nieskończone.

To dobrze, pamiętaj, ze stan naszej cery zmienia się, czy to ze zmianą pory roku, stanu zdrowia, miejscem zamieszkania czy np. zmianą wody. Dlatego też warto zwracać uwagę, na to, czego nasza skóra potrzebuje w danym okresie i stosować produkty wymiennie :)

 

 

 

 

Aby poprawić ukrwienie, zwiększyć wchłanialność kosmetyków oraz zlikwidować ewentualną opuchliznę, warto wspomóc aplikację rollerem do masażu twarzy! To gadżet, który pokochały największe gwiazdy Hollywood i Aniołki Victoria Secret’s - naprawdę działa! O jego plusach, pisałam w listopadowym artykule MASAŻ TWARZY PRZY UŻYCIU ROLLERA. Wykonując przy jego użyciu ruchy liftingujące - od dołu do góry, zadbasz przy okazji o poprawę owalu twarzy.

 

 

Jakie kosmetyki my polecamy?

 

Olejek jojoba z niebieskim rumiankiem, to dawka wspaniałego nawilżenia i ukojenia dla skóry wymagającej regeneracji oraz załagodzenia stanów zapalnych np. w postaci trądziku pospolitego. Olej arganowy, czyli “złoto Maroka”, zamknięte w szklanej buteleczce, to doskonały wyłapywacz wolnych rodników. Wspiera działanie anti aging oraz odżywia zmęczoną skórę! :)

 

 

Krok 5)  Zadbaj o sen!

 

Badania naukowe potwierdzają, że około 2:00/3:00 w nocy, nasza skóra jest najlepiej ukrwiona co ułatwia proces regeneracji i detoksykacji, wpływając na jej promienny wygląd!

Poza tym dobry sen jest gwarancją większej produkcji kolagenu, elastyny, odpowiedzialnych za sprężystość i elastyczność!

Sen to zdecydowanie najtańszy sposób aby wyglądać pięknie i zdrowo, więc jeśli czytasz ten artykuł w nocy, mimo wszystko zachęcamy przełożenie go na czas picia porannej kawy i udanie się spać! 

Staraj się aby Twój sen, w miarę możliwości, trwał od 7 do 9 h każdego dnia! :)

Z biegiem lat, każda z nas coraz częściej wspomina chwilę, kiedy ich cera wyglądała nieskazitelnie. Okres dojrzewania minął a hormony nadal szaleją. Smog, alkohol, szybkie, niezdrowe jedzenie czy spora ilość nowych, niedostosowanych do naszej skóry kosmetyków, to przekleństwa XXI wieku, nie dajmy się. Bądźmy zdrowe i piękne :)

Czytaj dalej

MASAŻ TWARZY PRZY UŻYCIU ROLLERA

MASAŻ TWARZY PRZY UŻYCIU ROLLERA

Gua Sha, roller - jak robić masaż twarzy?

Gua Sha, roller - jak robić masaż twarzy?

JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ NA WIOSNĘ - 5 PORAD

JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ NA WIOSNĘ - 5 PORAD

Komentarze