Gua Sha, roller - jak robić masaż twarzy?

Gua Sha, roller - jak robić masaż twarzy?

Czytałaś, że masaż twarzy przynosi wiele korzyści w zakresie opóźnienia starzenia się skóry? Chcesz rozpocząć masowanie twarzy rollerem, ale nie wiesz w jaki sposób wykonać ten masaż? A może sprawiłaś sobie kamień Gua Sha, ale nie wiesz w jaki sposób skrobać płytką skórę, aby zobaczyć efekty? Nie martw się, pomożemy! Z tego wpisu dowiesz się w jaki sposób wykonać prawidłowy masaż twarzy kamieniem Gua Sha i dowolnym rollerem. 

 

 

1. Masaż twarzy rollerem krok po kroku

Masaż rollerem czyli dwoma wałeczkami wykonanymi z kamieni półszlachetnych wykonuj na oczyszczonej i stonizowanej skórze, Szczególnie polecamy wykonywać go na zaaplikowanym wcześniej serum lub olejku, który zapewni gładki poślizg, a składniki aktywne zawarte w kosmetykach, dzięki masażowi, zostaną wprowadzone w głębsze warstwy naskórka.

Nałóż niewielką ilość serum na twarz i szyję. Rozpocznij masaż od szyi przeciągając wałeczek od dekoltu ku brodzie i żuchwie. Nie zapomnij o przeciągnięciu rollera po bokach szyi, na wysokości uszu - to właśnie tą okolicę warto rozluźnić delikatnym masażem. Następnie wykonuj ruchy od wewnętrznej do zewnętrznej strony twarzy (policzki) oraz od dołu do góry buzi, działając wbrew sile grawitacji. Dużą głowicą masuj czoło, policzki, szyję i podbródek. Nie zapomnij o skórze wokół oczu, którą należy potraktować mniejszym i węższym wałeczkiem. W okolicy oczu przeciągaj roller od wewnętrznych kącików ku zewnętrznych, masuj dolną i górną powiekę. Pamiętaj także o okolicy ust, zwłaszcza, jeśli zdarza Ci się palić i korzystać ze słomek w trakcie picia. Bruzdy nosowo-wargowe masujemy od dołu (usta) do góry (w kierunku nosa). Po zakończonym masażu umieść roller w lodówce jeśli zależy Ci na wzmocnionym efekcie orzeźwienia w trakcie kolejnego masażu. 


2. Gua Sha - jak używać? Instrukcja masowania twarzy płytką Gua Sha

Na czym polega masaż twarzy kamieniem Gua Sha? Za pomocą specjalnie wyprofilowanego kamienia masujemy buzię, poprawiając ruchomość mięśni, eliminując obrzęki, a także przyspieszając krążenie krwi. Efekt? Mocno ujędrniona skóra i ulga w napięciu mięśni twarzy oraz udrożniony przepływ limfy. W perspektywie długofalowej możemy traktować Gua Sha jako naturalną metodę odmładzającą tkankę twarzy: wpływającą na poprawienie owalu twarzy. Efekt naturalnego liftingu! To wszystko, oczywiście, pod warunkiem regularnego stosowania narzędzia - minimum 5 razy w tygodniu.

Kamienie Gua Sha do twarzy dostępne w Olivia Plum to trójkątne płytki z zaokrąglonymi krawędziami. Technika masażu jest trochę podobna do masażu rollerem. Masaż wykonywane na suchej skórze będzie bardzo mocny, zatem polecany wykonywać go na oczyszczonej skórze na którą zaaplikujemy kilka kropel olejku czy płynnego serum. (Polecamy olejek do masaży twarzy Gua Sha z jojoba i rumiankiem - klik!).

Zaleca się rozpoczęcie masażu od szyi, wykonując posuwiste ruchy w kierunku żuchwy, aby odblokować przepływ limfy. Potem przejdź do żuchwy, wykonując masaż wgłębieniem na płytce od środka w kierunku ucha. Następnie użyj płytki „skrobiąc” twarz jednokierunkowymi ruchami, zaczynając od nosa, środka twarzy ku węzłom chłonnym. Czyli od wewnętrz twarz na zewnątrz twarzy. Masaż policzków wykonujemy przystawiając płytkę do skóry dłuższym bokiem, zaczynając od okolic nosa i prowadząc w stronę ucha, a masaż okolic ust wykonujemy krótszym bokiem. Sam dekolt możemy masować w kierunku obojczyków. Stosuj jednokierunkowy ruch „wymiatający.

Do masażu okolic oczu użyj węższej części Gua Sha. Pamiętaj, aby przy oczach działać delikatniejszym dociskiem. Na koniec masaż czoła, który wykonujemy od dołu do góry (w kierunku lini włosów) za pomocą dłuższego boku kamienia. Każdy ruch powtórz 10 razy. Po masażu umyj kamień wodą z mydłem lub zdezynfekuj. Wciąż nie jesteś pewna czy dobrze rozumiesz powyższą instrukcję? Sprawdź nasze video-wskazówki na naszym profilu na Instagramie!

 

Czytaj dalej

Czym się różni roller od płytki gua sha?

Czym się różni roller od płytki gua sha?

Gua Sha czy roller - które narzędzie do masażu twarzy wybrać? Jakie są różnice

Gua Sha czy roller - które narzędzie do masażu twarzy wybrać? Jakie są różnice

Komentarze