JAK ZACZĄĆ OLEJOWANIE TWARZY?

Olejowanie twarzy to metoda, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, bowiem wykorzystujemy naturalne składniki, które mają dobroczynny wpływ na wygląd naszej cery. Olejowanie twarzy polega na nałożeniu na skórę olejku, np. migdałowego, a następnie wykonaniu krótkiego masażu. Można także mieszać ze sobą kilka rodzajów olejków, pamiętając, by były one ze sprawdzonych źródeł.

olej migdałowy

Jak stosujemy olejek?

Najpierw olejek rozcieramy w dłoniach, a następnie rozsmarowujemy na twarzy. Skóra powinna być lekko zwilżona ciepłą (nie gorącą!) wodą. Masaż wykonujemy za pomocą kolistych ruchów. W ten sposób pobudzamy krążenie, co przekłada się pozytywnie na ogólny wygląd cery. 

Dobrą praktyką jest wykorzystanie ręcznika. Na olejowaną skórę nakładamy ręcznik zwilżony w ciepłej wodzie. Dzięki temu pory się rozszerzą, a olejek wniknie w głąb skóry. Ważne jednak, by cały zabieg zakończyć, przykładając do twarzy ręcznik zamoczony w zimnej wodzie, by pory mogły się skutecznie domknąć. Po wszystkim wycieramy delikatnie twarz.

 

Metoda OCM - co to takiego?

Metoda OCM, czyli Oil Cleansing Metod, opiera się na zasadzie, że tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. To doskonała metoda oczyszczania skóry bez ryzyka podrażnień. Wszelkie zanieczyszczenia zostają skutecznie usunięte. Olejki zmywają zarówno brud, jak i wodoodporny makijaż. Co istotne, jednocześnie nie naruszają naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka - ma to miejsce w przypadku stosowania żeli do mycia twarzy. 

Efektem jest czysta, odżywiona, nawilżona skóra. Mycie twarzy olejkami zyskuje coraz większą popularność. To dlatego, że sprawdzi się w przypadku każdego typu cery i pozwala na uzyskanie naprawdę spektakularnych rezultatów. Oleje będą doskonałą alternatywą dla drogeryjnych kosmetyków.

Olejek do demakijażu

Ważne, by dodać, że tradycyjne kosmetyki do mycia twarzy zawierają szkodliwe detergenty, kwasy i alkohole. Usuwają zanieczyszczenia, ale także naruszają naturalną barierę ochronną skóry. Olejki do demakijażu są bezpieczne i skuteczne - to dlatego wygrywają z żelami czy mydłami.

Więcej o olejowaniu przeczytasz TUTAJ

Czytaj dalej

KOSMETYKI POMAGAJĄCE ZWALCZYĆ TRĄDZIK

Jak stosować kosmetyki z kwasem glikolowym?

Jak stosować kosmetyki z kwasem glikolowym?

OLEJOWANIE TWARZY - IDEALNY SPOSÓB PIELĘGNACJI

Komentarze