PEELING - KORZYŚCI Z REGULARNEGO WYKONYWANIA

Pielęgnacja, Ania Śliwińska, 6 maj 2019

po co robić peeling

Po co robić peeling ?

Tej nazwy nikomu nie trzeba tłumaczyć, każda z nas spotkała się z tym określeniem nie raz, jednak często zapominamy, o tym że peeling należy wykonywać regularnie i stosować nie tylko na twarz.

Każdego dnia na naszej skórze pojawia się warstwa obumarłego naskórka, który powinien być złuszczany, dlatego że w większości przypadków skóra nie nadąża z jego samodzielnym usuwaniem. Pełen cykl odnowy naskórka to 28 dni, w tym czasie skóra nieustannie pracuje, jednak wraz z wiekiem cykl ten się wydłuża, dzięki peelingom pomagamy skórze funkcjonować bez zaburzeń.

To szczególnie ważne w sezonie zimowym, by najzwyczajniej w świecie nie przespać okazji do zadbania o skórę przed sezonem eksponowania ciała podczas letnich wojaży! :)

Korzyści płynące z regularnego wykonywania peelingu:

*dobrze wykonany peeling, daje natychmiastowy efekt, skóra staje się miękka i wygładzona,

*jest to doskonałe przygotowanie do następnego kroku w pielęgnacji, czyli nawilżenia skóry odpowiednim balsamem lub olejkiem, dzięki temu dłużej zachowa ona zdrowy wygląd i jędrność,

*peellingowanie ciała przyspiesza regenerację i odbudowę naskórka,

* to skuteczne rozwiązanie przed depilacją, poruszy wrośnięte włoski, które łatwiej będzie usunąć,

*przywraca skórze gładkość, jędrność  i promienność

Peeling naturalny mechaniczny 

Najpopularniejszy jest peeling mechaniczny tzw. scrub, zawierający substancję szorstką, możemy go wykonać samodzielnie, w zaciszu własnego domu, przy użyciu gotowych produktów drogeryjnych lub wykorzystać to co posiadamy we własnej kuchni. Do wykonania własnej mieszkani peelingującej możesz użyć soli, cukru, ziaren maku czy zmielonej kawy.

Mydło do peelingu

mydło do pilingu

Rewelacyjnym rozwiązaniem są również mydła zawierające drobinki - soli, ziaren, czy tak jak w naszej ofercie z dodatkiem ziaren maku. Przy jego użyciu możecie wykonać peeling, którego intensywność dobieracie samodzielnie, poprzez odpowiedni nacisk na skórę. Nie ma nic prostszego!

Taki masaż skóry mydłem z ziarnami maku wykonywany regularnie, skutecznie wpłynie na poprawę kondycji skóry, peeling mydłem z ziarnami maku możesz wykonać podczas wieczornej kąpieli. Pamiętaj o peelingowaniu szorstkich partii ciała czyli łokci czy kolan. Nie powinno się pomijać również pleców!

Ps: pracujemy nad czymś z tej kategorii :) daj znać co myślisz, co to będzie :)
   

Czytaj dalej

OLEJOWANIE TWARZY - IDEALNY SPOSÓB PIELĘGNACJI

Wakacyjna kosmetyczka, czyli co spakować na wyjazd?

Wakacyjna kosmetyczka, czyli co spakować na wyjazd?

MAKE UP NO MAKE UP

Komentarze