TONIK - najczęściej popełniane błędy podczas aplikacji i wyborze

Jak prawidłowo korzystać z toniku? To pytanie, które pewnie niewiele z nas sobie kiedykolwiek zadało. A warto, bo właściwe korzystanie z kosmetyków jest równie ważne jak ich dobór. Sprawdź zatem jakich błędów się wystrzegać, aby móc cieszyć się dobroczynną mocą tego wyjątkowego kosmetyku jakim jest tonik.

źródło: Pinterest

1. Zły dobór toniku

  To pierwszy i prawdopodobnie najczęściej popełniany błąd. Tonik to nie tylko “woda z dodatkami”. To przede wszystkim produkt, który nakładamy na twarz, zatem zanim zdecydujesz się na włączenie go do codziennej pielęgnacji sprawdź jego skład! Uniwersalne nawilżające toniki z kwasem hialuronowym bądź wodą różaną/aloesową nie zrobią Ci krzywdy, ale już kosmetyk oparty na złuszczających kwasach lub ten z dodatkiem składników ograniczających działanie sebum nie jest przeznaczony dla każdego. Czytaj zatem etykiety! A jeśli nie wiesz co znaczy tajemniczo brzmiący niacynamid lub kwas BHA sprawdzaj! Internet to kopalnia wiedzy, zatem nie wymigasz się!

   

  2. Korzystanie z toniku jako produktu oczyszczającego

   Tonik NIE jest produktem do oczyszczania twarzy! To bardzo ważne, aby o tym pamiętać. Nie wykorzystujemy go zamiennie lub zamiast np. płynu micelarnego czy żelu myjącego. To produkt, który wyrównuje pH skóry, przywraca jej równowagę i przygotowuje do kolejnych etapów pielęgnacji. Ponadto, tonik, w odróżnieniu od płynu micelarnego pozostawiamy na twarzy. Wszystko bowiem co zawiera pewnego rodzaju detergenty, a takie znajdują się w składzie nawet najłagodniejszych płynów zawsze usuwamy z powierzchni skóry. Tonik na pewno sprawdzi się zaś jako zamknięcie etapu oczyszczania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym do czego służy tonik właśnie zajrzyj tutaj https://www.oliviaplum.pl/blog/pielegnacja/tonik-do-twarzy-czym-jest-i-jak-go-poprawnie-stosowac-kie....

    

   3. Czekanie aż tonik wyschnie na skórze

   źródło: Pinterest

   Pielęgnacyjna moc toniku w głównej mierze polega na tym, iż zroszona, wilgotna cera lepiej wchłania składniki kremów, ser czy olejków. [SERUMOLEJEK JOJOBA] Nie czekaj zatem aż produkt całkowicie się wchłonie. Jeśli lubisz aplikować produkt wacikiem nie żałuj go i postaraj się, aby Twoja skóra naprawdę poczuła obecność toniku.

    

   4. Okazyjne korzystanie z toniku

    Niestety, podobnie jak ze wszystkim, nic co dobre nie przychodzi szybko. Dlatego jeśli chcesz przekonać się na własnej skórze o dobroczynnym działaniu toniku stosuj go regularnie! Postaraj się wyrobić codzienny nawyk sięgnięcia po ten produkt, a naprawdę zobaczysz różnicę! Po pewnym czasie z pewnością zauważysz, że cera wygląda lepiej, a przecież wcale nie zmieniłaś kremu czy serum. To będzie właśnie zasługa cichego bohatera jakim jest tonik. Sprawdź korzystanie z produktu zwłaszcza rano. Fantastycznie orzeźwia i pobudza zmywając ostatnie resztki snu z Twojej cery. Dodaj do swojego porannego rytuału masaż rollerem, a będziesz mogła cieszyć się nie tylko zdrową, piękną cerą, ale i młodszym wyglądem! [ROLLERY]

     

    5. Nieprawidłowo przechowywany produkt

     źródło: Pinterest

     Źle przechowywany tonik, podobnie zresztą jak każdy inny kosmetyk, nie tylko traci swoje działanie, ale może nawet negatywnie wpłynąć na stan skóry! Jeśli trzymasz produkty do pielęgnacji twarzy w łazience (prawdopodobnie jak większość z nas) upewnij się, że są szczelnie zamknięte. Przechowuj je najlepiej w oryginalnych opakowaniach, z dala od światła słonecznego i z w miarę możliwości w miejscu z dostępem powietrza. Wilgotne, ciepłe miejsca w łazience sprzyjają powstawaniu pleśni i rozwojowi bakterii. Możesz również wygospodarować w drzwiach swojej lodówki specjalną "kosmetyczną" półkę, gdzie będziesz trzymała wybrane produkty do pielęgnacji, w tym toniki. To sposób nie tylko na ich prawidłowe przechowywanie, ale również na ekstra orzeźwiający efekt na skórze! 

      

     Poprawne korzystanie z toniku jest łatwe, a jego zalety naprawdę warte codziennego zwilżenia wacika lub kilku naciśnięć pompki. Jeśli czytałaś nasze poprzednie artykuły z pewnością już wiesz, że tonizowanie skóry nie powinno być “opcjonalne”, a stanowi osobny, pełnoprawny gest pielęgnacyjny, do którego gorąco Cię namawiamy!

     Czytaj dalej

     Tonik do twarzy – czym jest i jak go poprawnie stosować? Kiedy nakładać tonik?

     Tonik do twarzy – czym jest i jak go poprawnie stosować? Kiedy nakładać tonik?

     Jak stosować kosmetyki z kwasem glikolowym?

     Jak stosować kosmetyki z kwasem glikolowym?

     RODZAJ SKÓRY A TONIK - JAK ZNALEŹĆ WŁAŚCIWY?

     RODZAJ SKÓRY A TONIK - JAK ZNALEŹĆ WŁAŚCIWY?

     Komentarze