Czym się różni roller od płytki gua sha?

Czym się różni roller od płytki gua sha?

Bardzo dużo mówi się o korzyściach, jakie przynosi masowanie twarzy. Tylko czym go wykonywać? Dziś przyjrzymy się płytce gua sha, czyli chińskiemu kamieniowi, dzięki któremu poprawisz kondycję skóry oraz zapewnisz sobie efekt naturalnego liftingu. Dowiesz się również jak kamień Gua Sha wypada w porównaniu do klasycznego rollera, z kamiennymi wałeczkami. Przeczytaj i odkryj czym różni się roller od Gua Sha oraz komu polecamy te akcesoria.

 

 

CO TO JEST GUA SHA?

Najczęściej używa się tu nazwy kamień lub płytka. Gua sha to narzędzie = masażer do twarzy (i ciała) wykonany z naturalnego kamienia np. jadeitu lub kwarcu. Służy do "skrobania skóry" za pomocą krótkich lub długich pociągnięć, aby pobudzić krążenie i zwiększyć przepływ krwi. Płytka Gua Sha do twarzy jest płaska, obła i ma zaokrąglone, gładko wypolerowane boki. Masażer Gua Sha ma swój specyficzny kształt i jest on nieprzypadkowy. Każda strona płytki przeznaczona jest do masażu innej partii twarzy i ciała. Najdłuższą, płaską stroną wymasujesz czoło, szyję oraz policzki. Zazwyczaj jeden z dwóch dłuższych boków ma niewielkie wgłębienie, a jeden z krótszych zakończony jest na kształt litery V. Kamień Gua Sha może więc przypominać kształtem trójkąt lub serce, rzadziej - grzebyk. 

 

JAK DZIAŁA PŁYTKA GUA SHA?

Jej działanie najlepiej wyjaśnia sama nazwa. GUA oznacza w języku chińskim “skrobać”, a SHA “czerwoną wysypkę”. I można potraktować to niemal dosłownie bo masaż płytką ma właśnie wywoływać lekkie zaczerwienienie, które świadczy o tym, że przepływ krwi i limfy jest usprawniony. Dzięki temu organizm w naturalny sposób efektywniej pozbywa się zalegających w tkankach toksyn. To również oznaka pracy mięśni - czy to w ciele czy mięśni twarzy. Wykonywany regularnie (5-7 dni w tygodniu) masaż twarzy Gua Sha napina skórę i niweluje jej wiotkość, modeluje kontur twarzy, redukuje drobne zmarszczki i dodaje blasku cerze. Masaż twarzy najlepiej wykonywać po nałożeniu serum lub olejku na skórę. 

 

CO TO JEST ROLLER?

Typowy roller to dwa kamienne wałeczki (duży i mały) wykonane z naturalnego kamienia takiego jak jadeit, różowy kwarc czy opal. W rzeczywistości jest to rodzaj narzędzia guasha, ale w uproszczonej formie, łatwiejszej do stosowania zwłaszcza na początku naszej przygody z domowym masażem. 

W związku z tym, że masażer wykonany jest z kamieni półszlachetnych, zaleca się, aby raz na 2-3 tygodnie zostawić akcesorium w nasłonecznionym miejscu, aby kamień zachował piękny wygląd i swoje właściwości. 

 

JAK DZIAŁA ROLLER?

Roller działa łagodniej niż płytka Gua Sha. Kamienny (najlepiej schłodzony) wałek to idealne narzędzie, jeśli masz mało czasu i potrzebujesz szybkiego porannego pobudzenia skóry. Dzięki delikatnemu działaniu może go stosować każdy, nawet osoby z bardzo delikatną, wrażliwą i naczynkową skórą, ponieważ działa on bardziej na zasadzie gładzenia, a nie tak jak Gua Sha - skrobania. Jego celem jest pobudzenie mikrokrążenia i minimalizowanie opuchlizny, czego efektem jest świeża i rozświetlona cera. Roller wykazuje gorsze działanie w zakresie pracy nad owalem twarzy i modelowaniem żuchwy niż Gua Sha. (Wyjątkiem jest roller 3D, który został przystosowany do pracy nad linią żuchwy.) 

 

 

Bez względu na to, które narzędzie do masażu twarzy wybierzesz, pamiętaj, że każdy moment jest dobry, aby zacząć dbać o siebie świadomie. Na 80% zmian zachodzących w naszym ciele i na twarzy mamy realny wpływ, ważne jest jednak holistyczne podejście do pielęgnacji. Żeby dobrze wyglądać, musimy dbać o zdrową dietę, uprawiać sport, wysypiać się, dobrze pielęgnować skórę – pamiętać o demakijażu i odpowiednich do rodzaju skóry kosmetykach – oraz stosować suplementację. Włącz masowanie twarzy do swoich codziennych rytuałów, a Twoja twarz za kilka lat Ci podziękuje. 

Czytaj dalej

Gua Sha czy roller - które narzędzie do masażu twarzy wybrać? Jakie są różnice

Gua Sha czy roller - które narzędzie do masażu twarzy wybrać? Jakie są różnice

Masaż twarzy przy użyciu rollera

Masaż twarzy przy użyciu rollera

Gua Sha, roller - jak robić masaż twarzy?

Gua Sha, roller - jak robić masaż twarzy?

Komentarze