Czym są glinki i za co pokochał je świat?

Czym są glinki i za co pokochał je świat?

Jesteśmy bardzo ciekawi czy stosujecie glinki? Dziś chcemy powiedzieć Wam dlaczego warto wprowadzić je do swojej pielęgnacji i za co kochają je nie tylko laicy kosmetyczni, ale również kosmetolodzy czy lekarze :)

O tym co sprawia, że są tak docenianie przeczytasz poniżej ;)

CZYM JEST GLINKA, SKĄD WYNIKA RÓŻNICA W JEJ KOLORZE I W JAKIEJ FORMIE MOŻNA JE SPOTKAĆ:

 • Kaolin to nic innego jak minerał, powstający w wyniku wietrzenia skał! Jego nazwa wywodzi się od nazwy chińskiej skały „Gaoling” (Góra Wysoka), gdzie znajdowały się największe złoża tego surowca!

 • Kolory najczystszej jego postaci to różne odcienie bieli- im jaśniejszy, tym wyższa jakość. Te o innych kolorach bogate są natomiast w większą ilość poszczególnych składników organicznych np. glinki czerwone zawierają niesamowitą ilość żelaza a zielona jest dodatkowo wzbogacona o materiały roślinne :) Z kolei różowa to połączenie glinki białej i czerwonej.

 • Glinki można spotkać w formie sypkiej- te po zalaniu wodą i dodaniu ulubionego olejku świetnie sprawdzą się jako maseczka! Oraz w takich produktach jak mydła- ich zaletą jest fakt, że doskonale wyrównują pH skóry, która od razu gotowa jest na przyjęcie kolejnych kroków pielęgnacji :)WPŁYW STOSOWANIA GLINEK NA SKÓRĘ:

  1. Wspaniale absorbują- czyli POCHŁANIAJĄ sebum, brud czy zanieczyszczenia (nawet te o niewielkich rozmiarach). Będą więc idealne do skóry problematycznej!

   Założę się, że nie raz spotkaliście się ze stwierdzeniem, że działają ściągająco i mogą podrażnić skórę- NIE BÓJCIE SIĘ! :) Dzieje się tak wyłącznie po zaschnięciu jej formy sypkiej dlatego warto utrzymywać glinkę na skórze w formie zwilżonej. Delikatne glinki - różowe czy białe mogą stosować nawet osoby o skórze bardzo wrażliwej.

  2. Wykazują silne działanie anti - aging- wspomaga krążenie krwi, dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona a komórki szybciej się regenerują! Szczególnie glinka różowa zawiera duża ilość krzemionki, co sprawi, że Twoja twarz będzie dużo bardziej elastyczna i miękka.

  3. Detoksykują – ze względu na ich ujemny ładunek, idealnie przyciągają do siebie ładunki dodatnie występujące w toksycznych związkach. Jest więc skuteczna w walce z poszarzałą, ziemistą skórą wymagającą odżywienia.

  4. Wspomagają walkę z bliznami i przebarwieniami - tak jak biała glinka, która poza tym, że jest idealna do pielęgnacji skóry suchej, dzięki dużej zawartości glinu działa także wygładzająco i rozjaśniająco, wspomagając tym samym walkę z bliznami oraz przebarwieniami. Cudownie łagodzi, koi, a także przywraca idealną kondycję skórze.Czytaj dalej

Jak czytać etykiety kosmetyków?

Jak czytać etykiety kosmetyków?

CO TO ZNACZY SELF LOVE?

CO TO ZNACZY SELF LOVE?

Dlaczego warto palić świece sojowe?

Dlaczego warto palić świece sojowe?

Komentarze