Dlaczego warto palić świece sojowe?

Dlaczego warto palić świece sojowe?

Zmrok za oknem, ciężki dzień w pracy, wiatr, kapiące krople deszczu na wełniany płaszcz, kiedy znów zapomniałaś z mieszkania parasola.
Jesień bywa przytłaczająca. Czasami wystarczy oddać się w ramiona ukochanej osoby czy zanurzyć myśli w ulubione słowa piosenki.
Czasami by poczuć pełnie ukojenia i relaksu, potrzebujemy czegoś więcej.

O tym, jak i dlaczego świece wpływają na nasze samopoczucie i co zrobić aby wybrać tą, która da nam 100% satysfakcji :)

 


ZALETY WYNIKAJĄCE Z PALENIA ŚWIEC SOJOWYCH!

Badania wykazują, że nos jest jednym z najcenniejszych kanałów w drodze do mózgu - zapach świecy sojowej, wpływa więc na:

1. Pamięć i koncentrację:

Przyśpieszając przepływ informacji do części mózgu, odpowiedzialnej za pamięć długotrwałą! Nauka i praca z zapaloną świecą jest więc szybsza i bardziej efektywna!

2. Odprężenie:

Siła aromaterapii znana jest od lat. Naukowcy oraz lekarze głośno mówią o tym, jak zapach minimalizuje skutki depresji, złego samopoczucia i zmniejsza napięcie mięśni. W tej funkcji najlepiej sprawdza się woń cedru czy jaśminu.

świeca sojowa sunset embrace

3. Energię:

Świece o pewnych zapachach, tj. pomarańcza czy mięta pieprzowa, to gwarancja dobrej energii i pobudzenia każdego dnia! Limonka dodatkowo niweluje bóle głowy, więc jest lepsza nawet od dużej dawki kofeiny! ;)

 

PRZEWAGA ŚWIEC SOJOWYCH NAD ŚWIECAMI PARAFINOWYMI:

1. Dłuższy czas palenia:

Świece sojowe spalają się równomiernie ze ścianek naczynia. Czas palenia jest nawet do 50% dłuższy, dzięki niższej temperaturze topnienia - przez co -

2. Nie ma możliwości poparzenia się.

3. Lepsza intensywność zapachu:

Soja to produkt w 100% naturalny, niewytwarzający szkodliwych produktów, które wchodząc w reakcję z olejkami eterycznymi, pochłaniając i zmieniając ich piękny zapach a także likwidując tym samym ich drogocenne właściwości.

4. Zdrowsza dla otoczenia i nas samych:

Z racji, iż parafina, to pochodna ropy naftowej, jej spalanie powoduje wytwarzanie się sadzy oraz kumulację niebezpiecznych chemikaliów, odpowiedzialnych m.in. za rozwój nowotworów, problemów z oddychaniem, układem krążenia czy układem nerwowym.

Świece naturalne są biodegradowalne a dzięki temu, ze nie kopcą się- nie podnoszą poziomu dwutlenku węgla w powietrzu.

Poza tym, po wypaleniu wosku, nie ma potrzeby szorowania naczynia specjalnymi płynami- resztki bez problemu usuniesz wodą oraz mydłem a pojemniczek możesz wykorzystać jako stojak na pędzle do makeupu czy przechowywać w nim ulubione drobiazgi.

Dokument Environmental Protection Agency Research and Development, przestrzega również przed świecami produkowanymi na rynku chińskim, w których do knotów bardzo często dodawany jest, mogący uszkodzić płuca, OŁÓW!

Jak widzicie- za ceną idzie jakość, więc nie warto oszczędzać i kupując świece, zamiast sięgać po tą tanią z marketu, warto  wybierać tą naturalną, sojową, dobrej jakości :)

Wybierajmy, więc mądrze- z myślą o nas samych, naszych bliskich i środowisku, łącząc przyjemne z pożytecznym :)

Czytaj dalej

Czym są glinki i za co pokochał je świat?

Czym są glinki i za co pokochał je świat?

CO TO ZNACZY SELF LOVE?

CO TO ZNACZY SELF LOVE?

Kamienie szlachetne - jaki wpływ mają na nasze zdrowie?

Kamienie szlachetne - jaki wpływ mają na nasze zdrowie?

Komentarze