Kamienie szlachetne - jaki wpływ mają na nasze zdrowie?

Kamienie szlachetne - jaki wpływ mają na nasze zdrowie?

Czy znasz właściwości lecznicze kamieni naturalnych? Każdy kamień ma znaczenie i moc.

Słyszałaś kiedyś o dobroczynnym wpływie ametystu, który uważany jest za kamień harmonii i relaksu? Pomaga ukoić skołatane nerwy, zrelaksować się po ciężkim dniu, ale również (!) jest skuteczny w walce z niedoskonałościami skórnymi. A może znany nam dobrze w Polsce bursztyn? Wspomaga serce, układ krążenia, łagodzi objawy przeziębienia, pomaga w reumatyzmie.

Takich kamieni jest więcej! O ich oddziaływaniu na nasz organizm wiedziano już 3 tysiące lat temu - starożytną filozofię leczenia ciała i duszy kamieniami naturalnymi dzisiaj nazywamy litoterapią. Metoda leczenia kamieniami stosowana była i jest w tradycyjnej medycynie chińskiej, a ostatnio stała się bardzo modna również w medycynie zachodniej i innych kulturach wschodu.

Zdrowie to równowaga energetyczna pomiędzy tym co w fizyczności i tym co w umyśle, w nadmiernym stresie kanały energetyczne blokują się, co wpływa negatywnie na nasze samopoczucie, to właśnie w odblokowaniu przepływu energii pomagają kamienie. Skondensowana mieszanka pierwiastków chemicznych znajdujących się w kamieniach, odpowiada tym, które znajdują się w naszych ciałach.

Naturalne kamienie do masażu

W zaciszu własnego domu, możesz wykonać kojący rytuał na twarz, który w znaczący sposób poprawi kondycję Twojej skóry, rozluźniając mięśnie twarzy, sprawi, że poczujesz się odprężona i spokojna. Chłodna struktura kamienia, zamyka pory oraz poprawia krążenie krwi, dzięki czemu uzyskujemy efekt liftingujący, możemy również nagrzać wałeczek na słońcu i wykonać masaż rozgrzewający. Więcej o masażu pisaliśmy tutaj

Roller do masażu twarzy z jadeitu 

Jadeit to kamień wiecznej młodości i równowagi, w kulturze chińskiej uważano, że kamienie te przynoszą szczęście, czystość, życzliwość i inteligencję. Jadeit zmniejsza napięcie mięśni, dzięki czemu doskonale wspomaga kurację wygładzania zmarszczek, wspomaga leczenie trądziku i zmniejsza rozszerzone naczynka.

Roller z różowego kwarcu

 

Różowy kwarc to minerał miłości, pobudza zmysłowość, wzmacnia empatię. Korzystnie i kojąco wpływa na skórę, uelastycznia ją i eliminuje zmarszczki, stymuluje organizm do uwolnienia od nadmiaru wody i toksyn. Łagodzi niepokoje, stres i nerwowość.

Rollery najlepiej przechowywać w chłodnym miejscu, może to być lodówka - ale NIGDY zamrażalnik - masaż powinien trwać do chwili w której wałeczek stanie się ciepły, masaż ma właściwości drenujące dlatego powinien być wykonywany od środka twarzy w kierunku węzłów chłonnych.

Przed użyciem zaaplikuj na twarz ulubiony olejek (zapoznaj się z naszą ofertą olejków i poczuj uzdrawiającą moc ukrytą w naturze. Przed masażem należy oczyścić i stonizować skórę twarzy.

A może masz swój ulubiony kamienny amulet? Jeśli temat Ci się spodobał, lub masz własne doświadczenia z kamieniami naturalnymi, koniecznie podziel się nim z nami! :) 

Ps: Moim był od zawsze śliwkowy :) czyli ametyst i dlatego w naszej ofercie rollerów nie mogło go zabraknąć. Mam nadzieję, że też pokochacie Roller z ametystu tak jak ja! 

 

Pamiętaj proszę, że medycynę naturalną należy stosować jako dodatek, a nie zamiennik medycyny konwencjonalnej. W przypadku problemów zdrowotnych na samym początku niezbędna jest konsultacja lekarza specjalisty. W przypadku problemów skórnych odpowiedzi udzieli lekarz dermatolog, możesz także poprosić o radę lekarza rodzinnego.

Czytaj dalej

Dlaczego warto palić świece sojowe?

Dlaczego warto palić świece sojowe?

CO TO ZNACZY SELF LOVE?

CO TO ZNACZY SELF LOVE?

10 kroków do bycia zero waste

10 kroków do bycia zero waste

Komentarze